Kontakta Klubben

Medlemsavgiften för 2022 är 250 kr för senior och 125 kr för junior (t.o.m. 19 år). Medlemskap krävs för att få teckna kontrakt om speltider i hallen, spela på strötid, spela gruppspel och klubbmästerskap, representera VTKs lag i seriesystemet samt för att få nyckelkod till hallen. Medlemsavgiften inbetalas till PlusGiro nr 51 95 82-1.

Medlemsanmälan ska innehålla för- och efternamn, adress, telefon, födelsedatum, och skickas till    kassor@viggbyholmstk.se

14 + 11 =

123movies
how to add google maps to html

Klubbtelefon

070-823 97 85

Tennishallen

08-756 78 71

Postadress

Viggbyholms Tennisklubb
Flygkårsvägen 1
183 62 Täby

Senaste Nytt: Bröderna Ymer imponerade när Sverige vann mot Argentina

Styrelsen

Ordförande

Gunnar Ljung
0708-23 97 85
gunnar.ljung@gmail.com

Kassör

Stefan Gewers
070-775 16 04
stefan.gewers@gmail.com

Vice Ordförande

Annika Gratz
070-338 66 83
annikagratz@hotmail.com

Ledamot

Anders Sigg

anders.sigg@elutveckling.se

Sekreterare

Stellan Jermer
070-510 29 18
stellan.jermer@gmail.com

Suppleant

Jesper Martell
0706-22 98 31
martell.jesper@gmail.com

Banchef

Vakant

Abonnemang/nyckelkod

Stefan Gewers
070-775 16 04
stefan.gewers@gmail.com

Gruppspel

Gunnar Ljung
0708-23 97 85
gunnar.ljung@gmail.com

Annika Gratz
070-338 66 83
annikagratz@hotmail.com

Tävlingskommitté

Gunnar Ljung
0708-23 97 85
gunnar.ljung@gmail.com

Michael Zetterberg
0768-77 64 40
mztennis79@gmail.com

Fredrik Walmeus
0733-97 24 80
fwalmeus@deloitte.se

Joakim Törnqvist
070-508 57 59
joakim@pamedia.se

Medlemsregister

Stefan Gewers
070-775 16 04
stefan.gewers@gmail.com

Revisorer

Johan Ewetz (ordinarie)
070-969 41 23
Johan.ewetz@gmail.com

Helena Sund (ordinarie)
0730-47 78 57
helena.sund@bredband.net

Lars Åhs (suppleant)
070-953 29 96
lasse.ahs@hotmail.com

Webmaster

Jesper Martell
0706-22 98 31
martell.jesper@gmail.com

Magnus Edlund
0733-151524
magnus.edlund@canitel.se

Valberedning

Jan Tibell (sammankallande)
070-267 02 13
jan.tibell@telia.com

Tomas Norén
070-396 21 98
tomas.noren@flir.se

Medlemsansökan

Medlemsavgiften för 2022 är 250 kr för senior och 125 kr för junior (t.o.m. 19 år). Medlemskap krävs för att få teckna kontrakt om speltider i hallen, spela på strötid, spela gruppspel och klubbmästerskap, representera VTKs lag i seriesystemet samt för att få nyckelkod till hallen.
Medlemsavgiften inbetalas till PlusGiro nr 51 95 82-1.

Medlemsavgift per år (2022) :

SEK 250:-

Årsavgift junior (upp t.o.m. 19 år) :

SEK 125:-

Medlemsavgift betalas till

PlusGiro nr 51 95 82-1

Medlemsanmälan skickas till:

kassor@viggbyholmstk.se

Medlemsanmälan ska innehålla:

För- och efternamn, adress, telefon, födelsedatum

Tennistränare:

Klubben har inga egna tränare, däremot finns följande tränare som själva bedriver verksamhet i vår hall:

Mikael Zetterberg

Tel: 0768-776440

Jonas Brywe

Tel: 070-767 83 87